Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Prażmowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Konkurs Palm w Jaroszowej Woli

Email Drukuj PDF

W dniu 26.03.2015 r. został rozstrzygnięty konkurs palm wielkanocnych. Spotkanie odbyło się na świetlicy w Jaroszowej Woli. Przybyli tam wychowankowie świetlic z Gabryelina , Jeziórka i  Jaroszowej Woli, którzy zaprezentowali swój talent i kreatywność w wykonanych przez siebie palmach. Przy okazji prezentacji dzieci przybliżyły nam tradycje i zwyczaje związane z tą świąteczną ozdobą. Uwieńczeniem konkursu było rozdanie dyplomów przez Panią Kierownik GOPS - Joannę Górniak oraz obdarowanie słodkimi upominkami wszystkich wykonawców.


Dla dzieci i młodzieży zostały zorganizowane zabawy integracyjne łączące się ze Świętami Wielkanocnymi np. wyścig z jajkiem na łyżce, rysowanie pisanki z zawiązanymi oczami. W przerwach między konkursami można było skorzystać z przygotowanego słodkiego poczęstunku i ukoić pragnienie herbatą.  
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołego Alleluja!

 

Pożegnanie zimy

Email Drukuj PDF

Marzanna, zimowa panna,
w słomianej sukience rozpostarła ręce.
W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.
Z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.
Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą
i porą radosną zawitaj nam wiosno!

Aby tradycji stało się zadość, dnia 24.03.2015r. odbyło się spotkanie dzieci z naszych 3  świetlic działających w gminie Prażmów: Jeziórko, Gabryelin oraz Jaroszowa Wola. Dzieci z utęsknieniem czekały na wiosnę. Celem spotkania było pożegnanie zimy przez symboliczne spalenie Marzann przygotowanych wcześniej przez wychowanków świetlic. Dzieci krzyczały hasła: ,, Żegnaj zimo, witaj wiosno”, wyrecytowały wiersz o Marzannie-słomianej pannie. W uroczystości wzięło udział 50 osób w tym zaproszona Pani Kierownik GOPS- Joanna Górniak.

Po spaleniu słomianych kukieł wszyscy uczestnicy zaczęli piec kiełbaski, zajadali słodkie wypieki oraz bawiły się w gry integracyjne. Spędzony czas upłynął w miłej i pogodnej atmosferze. Kierownik GOPS w Prażmowie bardzo dziękuje wszystkim dzieciom wraz z wychowawcami świetlic za zaangażowanie się w przygotowaniu słomianych kukieł oraz rodzicom za pomoc i opiekę podczas ogniska.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć z tej uroczystości!!!

Sporządziła: Agata Małgorzata Brożek

 

Zimowisko

Email Drukuj PDF

Zimowisko narciarskie odbyło się w dniach  26.01.2015 r. - 01.02.2015 r. w Pensjonacie „Anna”  w miejscowości Biały Dunajec. W zorganizowanym zimowisku uczestniczyło  22 dzieci z naszej Gminy w wieku 9-15 lat.


Podczas wypoczynku dzieci miały możliwości nauki i doskonalenia swoich umiejętności na nartach i snowboardzie pod okiem instruktora. Organizator zapewnił bogaty program turystyczny i kulturalny. Zgodnie z programem dzieci uczestniczyły w wycieczkach: do Zakopanego – Kompleks Skoczni Narciarskich, Muzeum Tatrzańskie, Krupówki, zwiedzanie zabytków budownictwa regionalnego, wycieczka piesza na Gubałówkę, Wycieczka na Wiktorówki – Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr, basen i zabawy w Aquaparku w Zakopanem.

Poza tym dzieci integrowały się biorąc udział w zabawach na śniegu, dyskoteki, gry i zabawy integracyjne, a także w innych zajęciach zorganizowanych przez opiekunów w ramach programu profilaktycznego. Dzieci wróciły pełne wrażeń, pozytywnych przeżyć, które pozostaną na zawsze w ich pamięci.

 

Wieczerza Wigilijna w Jaroszowej Woli

Email Drukuj PDF

W dniu 15 grudnia 2014 r. w świetlicy w Jaroszowej Woli odbyło się spotkanie wigilijne dzieci z trzech świetlic: Jeziórko, Gabryelin i Jaroszowa Wola. W spotkaniu wzięło udział około 90 osób w tym zaproszony Wójt  Gminy Prażmów Pan Sylwester Puchała.

Zgodnie z tradycją Pan Wójt Sylwester Puchała wraz z Panią Kierownik Joanną Górniak  złożyli zebranym gościom życzenia Świąteczne i Noworoczne. Dzieci w tak podniosłym dniu zostały obdarowane przez przybyłego Mikołaja paczkami upominkowymi. Atrakcją spotkania wigilijnego były występy jasełkowe przygotowane przez dzieci oraz wychowawców świetlic: Jeziórko, Jaroszowa Wola oraz Gabryelin.


Pojawił się wystrój świąteczny oraz poczęstunek przygotowany przez pracowników GOPS w Prażmowie. Spędzony czas upłynął w miłej i świątecznej atmosferze. Kierownik GOPS w Prażmowie bardzo dziękuje wszystkim dzieciom wraz z wychowawcami świetlic za przygotowanie jasełek oraz pracownikom GOPS za przygotowanie stołu wigilijnego.

 

Kolonie letnie w Bieszczadach – Lesko 28.06.2014r. – 07.07.2014r.

Email Drukuj PDF

Początek wakacji to szczęśliwe dni dla dzieci i młodzieży szkolnej, którzy pragną odpoczynku, wyluzowania się i zmiany otoczenia. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zorganizowano dla grupy 105 dzieci z terenu gminy Prażmów, oraz 15 dzieci z gmin sąsiednich, kolonie letnie w miejscowości Lesko w Bieszczadach. Wyjazd dzieci nastąpił wczesnym rankiem autokarami, które pozostawały wraz z nimi przez cały czas pobytu dowożąc grupy na organizowane w terenie wycieczki.

Była to między innymi całodniowa wycieczka tzw. „wielka pętla bieszczadzka” trasa Lesko - Baligród, Jabłonki, Cisna, Wetlina - Połonina Wetlińska, wraz z wejściem młodszych dzieci  z opiekunami i przewodnikiem do schroniska na szczycie połoniny w rewelacyjnym czasie 2,5 godziny w obie strony. Duże gratulacje dla maluchów za kondycję i wytrwałość. Był także przejazd malowniczą trasą przez Wołosate, Ustrzyki Górne, Czarną Górną, Ustrzyki Dolne i powrót na kolacje do Leska. Grupa starszych dzieci odbyła taką samą trasę z tym, że pieszo pokonały trasę na Małą Rawkę i Dużą Rawkę. Również gratulacje i wyrazy uznania. Koloniści wrócili mocno zmęczeni, ale niektórzy dali jeszcze upust swej energii na wieczornej dyskotece. Atrakcją dla niektórych była wizyta w ośrodku szybowcowym, dla innych wizyta u źródełka miłości i dobroci.

Więcej…
 


Strona 10 z 11

Szukaj

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Prażmowie czynne są numery telefonów:

Kierownik, Księgowość, Fundusz Alimentacyjny
22 727 05 26

Świadczenia Rodzinne i Wychowawcze PROGRAM 500+
22 736 19 56

Pomoc Społeczna
22 727 42 67

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Przydatne linki

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama