Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Prażmowie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki

Informacja dla osób pobierających świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego dotycząca terminów składania wniosków

Email Drukuj PDF

Przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego rozpocznie się od dnia 1 sierpnia 2015 r.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy trwający od 1 października 2015 r. do 30 września 2016 r. będę przyjmowane od dnia 1 sierpnia 2015 r.

Ponadto informujemy, iż:

1) w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października 2015 r.

2) w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada 2015

Przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych rozpocznie się od dnia 1 września 2015 r.

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Prażmów informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy trwający od 1 listopada 2015 r. do 31 października 2016 r. będą przyjmowane od dnia 1 września 2015 r.

Ponadto informujemy, iż:

1) w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września br., ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada 2015 r.

2) w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 października br. do dnia 30 listopada br., ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących  za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia 2015 r.

 

Kolonia letnia w Gąsawie z FSUSR-em

Email Drukuj PDF

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Prażmowie organizuje kolonie letnią dla dzieci i młodzieży z Gminy Prażmów. Wypoczynek organizowany jest dla osób w wieku do 16 roku życia (urodzonych po 1 stycznia 1999 roku), których co najmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (jednocześnie w zakresie emerytalno-rentowym oraz wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim) lub pobiera rentę bądź emeryturę z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Wypoczynek będzie miał miejsce w internacie na Pojezierzu Pałuckim, w miejscowości  Gąsawa.

Termin kolonii: 30.07.2015r. – 12.08.2015r.

Całkowity koszt kolonii wynosi 1050,00 zł, z czego dofinansowanie Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników wynosi 700,00 zł.

Koszt wypoczynku dla osoby wynosi 350,00 zł.

Karty kwalifikacyjne, zaświadczenie indywidualnych rolników (rodziców dzieci lub ich prawnych opiekunów) objętych rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego w pełnym zakresie (jednocześnie w zakresie emerytalno-rentowym oraz wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim) potwierdzone lub wystawione przez Oddziały Regionalne lub Placówki Terenowe KRUS oraz wpłata od jednego uczestnika kolonii w wysokości 350,00 zł przyjmowane będą osobiście od  rodziców lub opiekunów prawnych od 27.07.2015r. do 28.07.2015r. w godz. 8:00 – 16:00 w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Prażmowie ul. Czołchańskiego 17.

W programie kolonii:

 1. Wycieczka do Poznania – Rynek, Katedra, Muzeum Narodowe
 2. Wycieczka do Torunia – Fabryka pierników, Zamek Krzyżacki
 3. Wycieczka do Gniezna – Archikatedra, Muzeum Początkow Państwa Polskiego, Park Piastowski
 4. Wycieczki do Żnina – przejażdżka kolejką wąskotorową, punkt widokowy
 5. Wycieczka do Biskupina – rezerwat archeologiczny „Gród Słowian”
 6. Wycieczka do Wenecji – ruiny zamku, muzeum kolejki wąskotorowej,
 7. Rejs statkiem po jeziorze
 8. Kąpiele w Jeziorze Gąsawskim
 9. Zabawa na festynach i koncertach
 10. Realizacja Programu Promocji Zdrowia i Profilaktyki Zdrowotnej
 11. Gry i zabawy, dyskoteki i ogniska

Zakwaterowanie:

 • Internat z dużym zapleczem sportowym
 • pokoje 4-6 osobowe pełni wyposażone
 • łazienki na korytarzu
 • budynek murowany, piętrowy, ogrodzony
 • duża stołówka, świetlica, sprzęt RTV
 • plac zabaw
 • położony nad jeziorem

Zapewniamy:

 • transport na kolonie z miejsca zbiórki do miejsca wypoczynku i z powrotem
 • zakwaterowanie, wyżywienie (5 posiłki dziennie)
 • opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej
 • opiekę medyczną, przewodnika, ratownika
 • ubezpieczenie NNW – Signal Iduna – 5000PLN
 • program turystyczny i profilaktyki zdrowotnej

Dokładne miejsce zbiórki oraz godzinę wyjazdu podamy w późniejszym terminie na stronie internetowej GOPS Prażmów: www.gops-prazmow.pl

Karta zgłoszenia do pobrania

Kierownik GOPS
mgr Joanna Górniak

 

Spotkanie integracyjno-sportowe. Zakończenie zajęć dydaktycznych na świetlicach

Email Drukuj PDF

W dniu 23.06.2015r. w Jeziórku odbyło się spotkanie integracyjno-sportowe przygotowane przez wychowawców i wychowanków świetlic. W spotkaniu uczestniczyło około 50-cioro dzieci i młodzieży z naszej gminy. Wspólnie wszystkie świetlice środowiskowe propagowały aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia.

W ramach imprezy odbyły się konkursy ruchowe: skakanka, hula-hop, rzut kaloszem, w którym aktywny udział brali też wychowawcy świetlic, rodzice i pozostali zaproszeni goście, mecz piłki nożnej, wyścigi z piłeczką ping-pong oraz wyścigi w workach, przeciąganie liny a także taniec z balonem. Dużą atrakcją dla dzieci okazał się konkurs wyłowienia mandarynki z miski z wodą. Oj było dużo śmiechu. Wszyscy chętnie uczestniczyli we wszystkich konkurencjach. Każdy uczestnik otrzymał upominek i słodycze. Na koniec imprezy wszyscy otrzymali dyplomy za wygrane konkursy i aktywny udział w zajęciach. Dzieci wraz z opiekunami i rodzicami rozeszły się z wyrazami uśmiechu na twarzach do swoich domów.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i uczestnictwo w spotkaniu.

 
 

Informacja transportowa Rzucewo 2015

Email Drukuj PDF

 

Informacja transportowa Lesko 2015

Email Drukuj PDF

 


Strona 1 z 6

Szukaj

Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz

listopad 2015
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Przydatne linki

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama