Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Prażmowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

ANKIETA STRATEGII ROZWOJU I PROGRAMU REWITALIZACJI GMINY PRAŻMÓW NA LATA 2015-2024

Email Drukuj PDF

W związku z przystąpieniem do opracowania Strategii Rozwoju Gminy na lata 2015-2024  oraz Programu Rewitalizacji zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej oceny stanu aktualnego oraz potencjału Gminy Prażmów. Dla uzyskania wiarygodnych wyników prosimy o wypełnienie wszystkich pól. Ankieta jest anonimowa. PROSIMY O WYPEŁNIENIE ANKIETY DO 8.05.2015 r.

>> Aby wypełnić ankietę kliknij TUTAJ <<

 

Konkurs Palm w Jaroszowej Woli

Email Drukuj PDF

W dniu 26.03.2015 r. został rozstrzygnięty konkurs palm wielkanocnych. Spotkanie odbyło się na świetlicy w Jaroszowej Woli. Przybyli tam wychowankowie świetlic z Gabryelina , Jeziórka i  Jaroszowej Woli, którzy zaprezentowali swój talent i kreatywność w wykonanych przez siebie palmach. Przy okazji prezentacji dzieci przybliżyły nam tradycje i zwyczaje związane z tą świąteczną ozdobą. Uwieńczeniem konkursu było rozdanie dyplomów przez Panią Kierownik GOPS - Joannę Górniak oraz obdarowanie słodkimi upominkami wszystkich wykonawców.


Dla dzieci i młodzieży zostały zorganizowane zabawy integracyjne łączące się ze Świętami Wielkanocnymi np. wyścig z jajkiem na łyżce, rysowanie pisanki z zawiązanymi oczami. W przerwach między konkursami można było skorzystać z przygotowanego słodkiego poczęstunku i ukoić pragnienie herbatą.  
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołego Alleluja!

 

Pożegnanie zimy

Email Drukuj PDF

Marzanna, zimowa panna,
w słomianej sukience rozpostarła ręce.
W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.
Z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.
Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą
i porą radosną zawitaj nam wiosno!

Aby tradycji stało się zadość, dnia 24.03.2015r. odbyło się spotkanie dzieci z naszych 3  świetlic działających w gminie Prażmów: Jeziórko, Gabryelin oraz Jaroszowa Wola. Dzieci z utęsknieniem czekały na wiosnę. Celem spotkania było pożegnanie zimy przez symboliczne spalenie Marzann przygotowanych wcześniej przez wychowanków świetlic. Dzieci krzyczały hasła: ,, Żegnaj zimo, witaj wiosno”, wyrecytowały wiersz o Marzannie-słomianej pannie. W uroczystości wzięło udział 50 osób w tym zaproszona Pani Kierownik GOPS- Joanna Górniak.

Po spaleniu słomianych kukieł wszyscy uczestnicy zaczęli piec kiełbaski, zajadali słodkie wypieki oraz bawiły się w gry integracyjne. Spędzony czas upłynął w miłej i pogodnej atmosferze. Kierownik GOPS w Prażmowie bardzo dziękuje wszystkim dzieciom wraz z wychowawcami świetlic za zaangażowanie się w przygotowaniu słomianych kukieł oraz rodzicom za pomoc i opiekę podczas ogniska.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć z tej uroczystości!!!

Sporządziła: Agata Małgorzata Brożek

 

Zimowisko

Email Drukuj PDF

Zimowisko narciarskie odbyło się w dniach  26.01.2015 r. - 01.02.2015 r. w Pensjonacie „Anna”  w miejscowości Biały Dunajec. W zorganizowanym zimowisku uczestniczyło  22 dzieci z naszej Gminy w wieku 9-15 lat.


Podczas wypoczynku dzieci miały możliwości nauki i doskonalenia swoich umiejętności na nartach i snowboardzie pod okiem instruktora. Organizator zapewnił bogaty program turystyczny i kulturalny. Zgodnie z programem dzieci uczestniczyły w wycieczkach: do Zakopanego – Kompleks Skoczni Narciarskich, Muzeum Tatrzańskie, Krupówki, zwiedzanie zabytków budownictwa regionalnego, wycieczka piesza na Gubałówkę, Wycieczka na Wiktorówki – Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr, basen i zabawy w Aquaparku w Zakopanem.

Poza tym dzieci integrowały się biorąc udział w zabawach na śniegu, dyskoteki, gry i zabawy integracyjne, a także w innych zajęciach zorganizowanych przez opiekunów w ramach programu profilaktycznego. Dzieci wróciły pełne wrażeń, pozytywnych przeżyć, które pozostaną na zawsze w ich pamięci.

 

Wieczerza Wigilijna w Jaroszowej Woli

Email Drukuj PDF

W dniu 15 grudnia 2014 r. w świetlicy w Jaroszowej Woli odbyło się spotkanie wigilijne dzieci z trzech świetlic: Jeziórko, Gabryelin i Jaroszowa Wola. W spotkaniu wzięło udział około 90 osób w tym zaproszony Wójt  Gminy Prażmów Pan Sylwester Puchała.

Zgodnie z tradycją Pan Wójt Sylwester Puchała wraz z Panią Kierownik Joanną Górniak  złożyli zebranym gościom życzenia Świąteczne i Noworoczne. Dzieci w tak podniosłym dniu zostały obdarowane przez przybyłego Mikołaja paczkami upominkowymi. Atrakcją spotkania wigilijnego były występy jasełkowe przygotowane przez dzieci oraz wychowawców świetlic: Jeziórko, Jaroszowa Wola oraz Gabryelin.


Pojawił się wystrój świąteczny oraz poczęstunek przygotowany przez pracowników GOPS w Prażmowie. Spędzony czas upłynął w miłej i świątecznej atmosferze. Kierownik GOPS w Prażmowie bardzo dziękuje wszystkim dzieciom wraz z wychowawcami świetlic za przygotowanie jasełek oraz pracownikom GOPS za przygotowanie stołu wigilijnego.

 


Strona 1 z 8

Szukaj

Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz

maj 2015
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Przydatne linki

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama